SKARPETY W KOLORACH PANTONE
Używamy wzorników kolorów Panotone Color Bridge.
pantone s
 
SZABLONY SKARPET DO POBRANIA
Pobierz szablon skarpet w pliku pdf.
Stwórz swój niepowtarzalny wzór i prześlij go nam do produkcji.
pobierz
 

Newsletter

Zapisz się za DARMO, aby dostawać aktualne promocje i oferty.
Terms and Conditions

JAK PRAĆ skarpety i pielęgnować skarpetki

Człowiek zazwyczaj od urodzenia ma kontakt z tekstyliami. Już jako niemowle zostaje owinięty w bawełnianą dzianinę która daje mu ciepło i ochronę jego delikatnego ciała.
W dorosłym życiu sytuacja ta się nie zmienia. Człowiek nadal pragnie być zabezpieczony przed działąniem czynników zewnętrznych, a sprawę tą ułatwiają ubrania, w tym bielizna.

Skarpety będące częścią bielizny, posiadają kilka funkcji. Jednak głównymi funkcjami skarpety jest ochrona ciała człowieka przed:
  • otarciami,
  • różnicą temeratur,

Niestety specyfika wyrobów tekstylnych powoduje że łatwo się brudzą, a pozostający na nich pot jest siedliskiem bakterii i dlatego wydziela nieprzyjemny zapach. Sposobów zaradzenia temu problemowi jest kilka, a jeden najłatwiejszy - właściwa pielęgnacja skarpet. Zawarte poniżej zasady, można z powodzeniem stosowac na wszelkich rodzajach skarpet nie tylko na skarpetach naszej produkcji, chyba że producent pisze inaczej.


Poniżej opisaliśmy bezpieczne zasady, które pozwolą wydłużyć życie Twoich skarpet, a zarazem spowodują że będą one czyste i pachnące.
Prać w temp. maksymalnej 30°C Skarpety powinno się prać w niskich temperaturach ok. (30oC) - Jest to zasada ogólna, a jej celem jest zapobiegnięcie kurczeniu sie skarpet, czy odbarwienią przędzy.
Nie suszyć w suszarce bębnowej Nie powinno się suszyć skarpet w suszarkach, gdyż zawarte w nich włókna elastanowe ulegają uszkodzeniu w strukturze i nie mają już tak dobrych właściwości elastycznych.
Nie prasować Zasada ta jak powyrzsza odnosi się do skarpet z włóknem elastomerowym, jednak sa od niej pewne odstepstwa dla odpowiednich temeratur prasowania - wszystko z głową
Nie czyścić chemicznie Nie powinno się uzywać silnych chemicznych środków czysczących, gdyż moga one spowodować zmianę właściwości skarpet jak i i ich koloru.
Nie wybielać skarpet Nie stosuj środków wybielających do skarpet, zwłaszcza kolorowych, mogą spowodować one znaczącą utratę barwy, a sam środek wybielający może negatywnie wpłynąc na skórę, jeśli jest niedokładnie wypłukany
Prać na lewą stronę Skarpety powinno się prać na lewej stronie, czyli tej gdzie nitki szwu są bardziej wyczuwalne.
Prać sparowane Można stosować też specjalne gumki do skarpet, lub klipsy, aby nasze skarpety się nie rozparowały - jednak najprostrzym rozwiązaniem jest zwinięcie jednej w drugą.


Znaki informacyjne o sposobie konserwacji skarpet
(przepis prania skarpet)

ZNAK GRAFICZNY OPIS
Maksymalna temperatura prania 30 st C - skarpety - przepis prania Maksymalna temperatura prania 30°C - proces normalny
Nie czyścić chemicznie - skarpety - przepis prania Nie czyścić chemicznie
Nie stosować bielenia - skarpety - przepis prania Nie stosować bielenia / bez bielenia
Nie prasować - skarpety - przepis prania Nie prasować
Nie suszyć w szuszarce bębnowej - skarpety - przepis prania Nie suszyć w suszarce bębnowej
 
^ do góry